تبلیغات
بورس ژاپن - لندن - امریکا- فارکس - قوانین تریدرهای میلیونر
قوانین تریدرهای میلیونر

1- دیسیپلین :
شاید این یکی از سخت ترین قوانین باشد ولی خوب مهمترین قانون بین مواردی هست که ذکر خواهد شد ..
بدون دیسیپلین، شما مجبور خواهید بود که دائما در برابر وسوسه ها و هوس هایی که در بازار وجود دارد سر تعظیم فرود آورید...

2 - ابتدا آرام راه بروید و سپس شروع به دویدن کنید.
هرگز بدون تست کردن توانایی هایتان و کسب تجربه، به داخل بازار وارد نشوید. ابتدا در حالت دمو توانایی های خود را افزایش دهید و بعد از آن به ترید واقعی بپردازید. در شروع ترید واقعی، باید با حجم کم وارد شوید و ریسک خود را پایین آورید. مهم نیست که در کدام بازار ترید می کنید بلکه مهم این است که شما با سیستم و بازار خو بگیرید قبل از این که با حجم های بالاتر به معامله بپردازید.
وقتی این مراحل را به تدریج طی کنید می توانید کم کم نقاط ضعف خود را مانند ترس، طمع، بی هدف ترید کردن، زیاد ترید کردن، عدم اعتماد به سیستم، ترید با حجم نا مناسب، استاپ لاس نذاشتن و.... بر طرف سازید ...

3- هدفتان از ترید چیست ؟ ( تعیین هدف مشخص )
خوب شاید این مورد در اکثر کار هایی که می خواهیم انجام بدیم مهم باشد. که ترید هم جزئی از آنهاست. بعضی از افراد با هدف کسب درآمد وارد بازار می شوند و بعضی دیگر بخاطر هیجانی که در بازار هست به اون علاقه دارند و به صورت تفریحی به اون نگاه می کنند. برای اینکه بتوانید از تریدتان لذت ببرید باید هدف خود را مشخص کنید. ولی باید در اینجا گفت که تریدر های حرفه ای هیچ گاه برای تفریح وارد بازار نمی شوند و شاید در لحظه هایی که در کنار چارت هستند و معامله مکنند آن معامله مهمترین کار در زندگیشان است. در هر صورت اگر می خواهید به صورت سرگرمی به این بازار نگاه کنید باید گفت دارید زمان خود را از دست می دهید چرا که تفریحات بسیار بهتری در دنیا وجود دارد!!!

4 - دقت در قرار دادن استاپ لاس!!
یکی دیگر از قوانین مهم تریدر های حرفه ای قرار دادن استاپ لاس است . باید دقت شود که استاپ لاس رو در جایی قرار ندهیم که به سرعت قیمت با اون برخورد و ما را از بدست آوردن سود محروم کند. همچنین نباید استاپ ما آنقدر دور باشد که مقدار زیادی از سرمایه ما در صورت برگشت قیمت از دست برود . همیشه سعی کنیم قبل از ورود به معامله نقطه دقیق استاپ رو بدانیم و مشخص کنیم و بعد از ورود هرگز نباید استاپمان رو افزایش بدهیم و یا اینکه تحت تاثیر بازار قرار گرفته و استاپ رو برداریم .

5 - خارج از بازار بودن
یکی از مشکلات مهم در نحوه کار معامله گران و مخصوصا تریدر هایی که در تایم فریم های پایین کار می کنند، این است که نمی توانند به راحتی از بازار دل بکنند و ساعات زیادی از وقت خود را با نمودار های مختلف می گذرانند و بد تر از آن اینکه بیشتر زمانی را که در پای چارت می گذرانند، وارد بازار شده اند.
عدم جلوگیری از این مشکل، باعث مواردی چون، تعداد تریدهای زیاد، دلزدگی از بازار، کاهش دقت، خارج شدن از دایره قوانین تعیین شده، عدم لذت از زندگی، مشکلات جسم و روحی به خاطر تک وجهی شدن فرد، و تحمل استرس در مدت زمانی طولانی می گردد که هر یک از این موارد می تواند در دراز مدت فرد را با مشکلات زیادی روبرو کند و عمر معامله گری خود را به شدت کاهش دهد.

6- صبور باشید و در موقعیتی که شک دارید، وارد بازار نشوید
یکی از مهمترین فاکتور ها برای یک تریدر، صبر است. حال می خواهد این صبر در پیدا کردن موقعیت برای ورود به بازار در به تارگت نشستن پوزیشن در افزایش آهسته و پیوسته موجودی شخص یا صبر در گذراندن دوره ضرر باشد. به همین دلیل صبر همواره باید با معامله گر همراه باشد و جدا کردنش از خود باعث ایجاد نتایج ضعیف در عملکردمان می گردد. باید همیشه به یاد داشته باشیم که نمی توان هر حرکتی را در بازار شکار کرد و همواره فرصت برای وارد شدن به بازار وجود خواهد داشت.


7-شک آفت هر عملی است.
بارها دیده شده که تریدرها با توجه به موقعیت نا معلوم بازار وارد می شوند و با توجه به شکی که در ورود خود دارند، نمی توانند با دید باز، معامله خود را رهبری کنند. به همین دلیل یا خیلی زود از بازار خارج می شوند و یا اینکه در باتلاق ضرر های بزرگ گرفتار می شوند. حال در صورتی که فرد در موقعیت هایی که توسط نقشه معاملاتیش تعیین شده پیش برود، شک و تردید در او از بین می رود و به روشنی می داند که در صورت وقوع هر اتفاقی چه کاری انجام خواهد داد.

8 - تمرین در حساب دمو قبل از داشتن حساب واقعی
یکی از موارد مهم برای تریدر های تازه کار، تمرین در حساب دمو می باشد. زیرا که آنها درحالت دمو می توانند بازار را بشناسند و با او و ابزاری که در اختیار دارند خارج از دایره استرس، دوست شوند، که این حالت باعث ایجاد اعتماد به نفس در تریدر های تازه کار میشود. یکی دیگر از محاسن کار کردن با حساب دمو برای تازه کار ها، تست استراتژی هایی است که آنها بر می گزینند. به این وسیله آنها می توانند با نقاط ضعف و قوت سیستم خود آشنا شده و دیدگاه واقعی از سیستم خود داشته باشند. پیشنهاد می شود که بعد از اینکه 2 بار حساب خود را 3 برابر کردید ( البته اعداد مختلفی در این باره وجود دارد) شما می توانید حساب ریل خود را افتتاح کنید، زیرا که باز کردن حساب ریل قبل از این، باعث از بین رفتن سرمایه شما که مهمترین ابزار شما در این بازار است می شود و در عین حال با از دست رفتن سرمایه واقعیتان، دیگر میلی برای ادامه فعالیت خود نخواهید داشت.نوشته شده در تاریخ شنبه 21 فروردین 1389 توسط سعید حاج حیدری
درباره وبلاگ
نویسندگان
آرشیو مطالب
پیوندهای روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :