تبلیغات
بورس ژاپن - لندن - امریکا- فارکس - آیا به اندازه كافی مطالعه می كنید؟
راساس آمار 42 درصد افرادی كه از دانشگاه فارغ التحصیل می شوند هرگز كتاب دیگری را مطالعه نمی كنند این آمار واقعاً هشدار دهنده است. آیا ما همه چیز را فقط در جوانی می آموزیم؟ در حقیقت ما از گوش دادن و نگریستن به آنچه در اطراف ما می گذر و از الگوهای رفتاری انسانهای موفق و همینطور كتاب خواندن چیزهای جدید می آموزیم.

چرا یك كتاب بخوانیم؟

به گفته خانم «مری و رتلی مونتاگو»

«هیچ تفریحی از كتاب خواندن ارزانتر نیست، و هیچ لذتی از آن ماندگارتر نیست.»

ما زمان محدودی در كل عمر خود در اختیار داریم. اگر بخواهیم همه چیز را خود تجربه كنیم احیاج به زمانی بسیار بیش از عمر خود داریم تا از همه این تجربیات چیزهای جدید بیاموزیم. به عبارت دیگر مطالعه یك راه میانبر به سوی موفقیت است.

منظور از این صحبت های این است كه كتاب ها را افرادی می نویسند كه می خواهند مهارت ها و تجارب خود را در اختیار دیگران قرار دهند. مسیری را كه شما اكنون می خواهید طی كنید افراد زیادی قبلاً طی كرده اند و معمولاً موفق ترین آنها تجربیات خود را نوشته و در اختیار دیگران قرار می دهند. آنها با موانع و مشكلاتی مواجه شده اند كه برای مقابله با آنها احتیاج به منابعی داشته اند و آن را بدست آورده اند و اكنون این منابع (روش مقابله با موانع) را در اختیار شما قرار می دهند. پس چرا نباید از آنها استفاده كنیم؟

آنها راهی را كه شما اكنون می خواهید بروید رفته اند و اكنون مانند یك مربی می توانند به پرورش و پیشرفت شما سرعت ببخشند.

اكنون شروع به خواندن كنید.

اگر می خواهید بیشتر مطالعه كنید باید بیشتر هم در محیط های مطالعاتی و كتابفروشی ها پرسه بزنید یكی از بهترین منابع برای پیدا كردن كتاب اینترنت است؟ هر گاه تصمیم گرفتید كه یك كتاب انتخاب كنید توصیه می كنم یك كتاب كوچك انتخاب كنید. به خصوص اگر سالهاست كه به سراغ كتاب خواندن نرفته اید. البته احتمالاً خواندن رمان های روز، بیش از همه جلب توجه كند. (من مخالف خواندن این گونه كتاب ها نیستم.)

ولی موضوع بحث ما در اینجا كتاب هایی است كه بتواند به پیشرفت حرفه ای شما كمك كند. و بتوانید از آنها چیزهای جدیدی بیاموزید.

نكته هایی برای مطالعه

1- با ذهن باز مطالعه كنید - وقتی كه مطالعه می كنید نباید فرض كنید كه همه چیز را می دانید این كار مانند این است كه درهای ورودی ذهن خود را به روی آموزش ببندید. بنابراین با یك ذهن باز كتاب بخوانید آنگاه متوجه می شوید كه از هر كتابی درسهای بیشتری خواهید آموخت. كه زندگی شما را بهبود خواهد بخشید.

2- اگر كتاب های زیادی بخوانید- و آنها را در قفسه بگذارید بدون اینكه از دانش آنها استفاده كنید، باید بگویم وقت زیادی تلف كرده اید. متأسفانه با اینكه تعداد افراد كتاب خوان كم است تعداد افراد كتاب خوانی كه از دانش حاصل ازمطالعه استفاده می كنند بسیار كمتر است. با خود قرارداد ببندید از هر كتابی كه می خوانید حداقل به یك آموخته آن عمل كنید. با این كار هر چه كتاب های بیشتری بخوانید تغییرات بیشتری در زندگی شما اعمال می شود و به موفقیت نزدیكتر می شوید.

3- از خواند كتاب مورد علاقه خود نگران نشوید- هیچگاه در مورد كتابی كه می خوانید و نظر دیگران به آن نگران نشوید این مسأله برای من هم پیش آمده بود وقتی كه شروع به خواندن كتاب های موفقیت كردم اغلب دوستانم می گفتند مگر این كتاب ها چه كمكی به تو كرده اند كه آنقدر می خوانی؟ و معمولاً مرا مسخره می كردند. من از این واكنش ها می رنجیدم ولی به كار خود ادامه می دادم تا اینكه به آنچه مطالعه می كردم ایمان آوردم. به من اعتماد كنید آنچه مورد علاقه تان است را مطالعه كنید و اهمیتی به اینكه دیگران شما را درك نمی كنند ندهید.

4- زمان مطالعه - با سریعترین زمانی كه قادر به خواندن كتاب هستید مطالعه كنید. و هیچگاه نگویید زمان كافی برای مطالعه ندارید. در یك شبانه روز 24 ساعت زمان وجود دارد چرا در این 24 ساعت وقتی برای مطالعه وجود نداشته باشد. شما می توانید هنگامی كه در حال سفر، رفتن به سر كار، قبل از خواب، صبح زود یا ...مطالعه كنید. كتاب ها را با سرعت هر چه تمام تر بخوانید تا زمان بیشتری در اختیار داشته باشید.

5- كتاب را تمام كنید- هیچگاه كتابی را بدون اینكه آنرا تمام كنید داخل قفسه كتابخانه نگذارید. كتاب خواندن مانند دوی 100 متر است اگر فصل های پایانی كتاب را نخوانید چگونه می توانید بگویید از خط پایان گذشته اید. بسیاری از كتاب خوان ها عادت دارند فقط فصل های ابتدایی یك كتاب را مطالعه كنند و سپس آنها را جایی می گذارند كه جلوی چشمشان نباشد تا مجبور به خواندن دوباره آن شوند. این عادتی نیست كه به آن نیاز دارید. پس تمام كردن كتاب را انتخاب كنید.

«خواندن برای ذهن مانند ورزش كردن برای بدن است»

«سر ریچارد استیل»

پس اكنون ذهن خود را ورزش دهید و از سفر خود به سمت موفقیت لذت ببرید.

نویسنده: وینسنت

ترجمه: علی یزدی مقدم
نوشته شده در تاریخ جمعه 19 آذر 1389 توسط سعید حاج حیدری
درباره وبلاگ
نویسندگان
آرشیو مطالب
پیوندهای روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :