تبلیغات
بورس ژاپن - لندن - امریکا- فارکس - یک دست هم صدا دارد

کودکی 10ساله که دست چپش در یک حادثه‌ی رانندگی از بازو قطع شده بود، برای تعلیم فنون رزمی جودو به یک استاد سپرده شد. پدر کودک اصرار داشت که استاد از فرزندش یک قهرمان بسازد! استاد پذیرفت و به پدر قول داد که یک‌سال بعد، می‌تواند فرزندش را در مقام قهرمانی کل باشگاه‌ها ببیند. در طول شش‌ماه استاد فقط روی بدن‌سازی کودک کار کرد و حتی یک فن جودو را به او تعلیم نداد. بعد از 6ماه خبر رسید که یک‌ ماه دیگر مسابقه‌های محلی برگزار می‌شود. استاد به کودک 10ساله فقط یک فن آموزش داد و تا زمان برگزاری مسابقه‌ها فقط روی آن تک‌ فن کار کرد. سرانجام مسابقه‌ها انجام شد و کودک توانست در میان تعجب همگان، فقط با همان تک‌ فن، همه‌ی حریفان خود را شکست دهد.


سه‌ ماه بعد، کودک توانست در مسابقه‌های بین باشگاه‌ها نیز با استفاده از همان تک ‌فن، برنده شود و سال بعد نیز در مسابقه‌های کشور موفق شد تمام حریفان را زمین بزند و به ‌عنوان قهرمان سراسری کشور، انتخاب گردد. وقتی مسابقه‌ها به ‌پایان رسید، در راه بازگشت به منزل، کودک از استاد، راز پیروزی خود را پرسید. استاد گفت: «دلیل پیرورزی تو، این بود که اول به همان تک‌ فن، خوب مسلط بودی؛ دوم تمام تمرکز و توجه‌ تو، استفاده از همان تک‌ فن بود و سوم این‌ که تنها راه شناخته ‌شده برای مقابله با این فن، گرفتن دست چپ حریف بود که تو چنین دستی را نداشتی!»

 

موفقیت

در زندگی، از نقطه ضعف‌های خود به‌عنوان نقاط قوت خود، استفاده کنید. راز موفقیت در زندگی، داشتن امکانات نیست، بلکه استفاده از بی‌امکانی به ‌عنوان نقطه‌ی قوت است.
نوشته شده در تاریخ شنبه 13 شهریور 1389 توسط سعید حاج حیدری
درباره وبلاگ
نویسندگان
آرشیو مطالب
پیوندهای روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :