تبلیغات
بورس ژاپن - لندن - امریکا- فارکس - چگونه به دنبال امام زمان (عج) بگردیم؟ به دنبال گمشده گشتن را چگونه بیاموزیم؟
سلام بر مادر بی نشان و بر مولای بی نشان و بر دانشجوی بی نشان
خیلی از ما شیعیان مدعی هسیتم که منتظر امام زمان (عج) هستیم و بارها به اماکن مذهبی متعددی که امکان حضور ایشان وجود دارد ازجمله حرم ائمه و خانه کعبه و عرفات و جمکران و مسجد سهله و ... رفته ایم اما حضرت مهدی(عج) را زیارت نکرده ایم .
و خیلی از ما مدعی هستیم که آقاجان این همه شیعه همه مشتاق زیارت شمایند و ما همگی پا به رکاب آماده شهادت و پیشمگری برای شهادت هستیم ، اما حقیقت تلخ این است که اکثر ما دروغ می گوییم و تنها تظاهر می کنیم که منتظر آقا هستیم...
یک شب در حرم امام حسین(ع) به همین فکر بودم که دیدم کودکی تقریبا 2 ساله گریه می کند و هر طرف به دنبال پدر و مادرش می گردد ، اشک از چشمانش سرازیر است و به اطراف می دود و گاهی پایش به چیزی گیر می کند و با صورت به زمین می خورد و گریه اش شدیدتر می شود ، هر کسی سعی می کرد به نحوی آرامش کند از خادمین حرم تا مردم عادی ، هر کسی سعی می کرد یا با بغل کردن یا آب دادن و یا دادن شکولات و چیزهای سرگرم کننده آرامش کند ، اما جیغ می کشید و فرار می کرد ، آن قدر گریه کرده بود که فقط هق هقس از صدایش باقی مانده بود مردم هم رهایش کردند و رفتند ، طفلکی جایی زمین خورد و افتاد و شروع به ناله کرد.
رفتم و آرام بغلش کردم و بوسیدمش اول فکر کرد پدرش هستم لحظه ای آرام شد اما وقتی فهمید پدرش هستم شروع کرد به ناله کردن و بابا گفتن تا این که در بین جمعیت پدرش را پیدا کردم ، بچه تا پدرش را دید جانی دوباره گرفت و خودش را بغل پدرش انداخت و سر بر سینه پدرش گذاشت و آرام خوابید.
آری بعد از آن همه گریه بعد از وصال پدر آرامشی یافت و راحت در آغوش پدر خوابید ، پدر هم شروع به نوازش فرزند کرد و با تشکری از من جدا شد.......
بعد از دقایقی به خودم آمدم و این سوال در ذهنم جای گرفت ، مگر نه این که حضرت مهدی (عج) امام امت هستند و از پدر و مادر برای ما دلسوزتر ؟ پس ما چرا ایمان نداریم و مانند آن طفل به دنبال پدر نمی گردیم تا از این همه رنج آزاد شویم ، چرا با دیدن شکولات و شیرینی و زیورآلات دروغین دنیا دست از مقصود اصلی خویش بر می داریم؟ به راستی اگر ما فقط یک روز به مثابه این طفل به دنبال مقصود خویش بگردیم او را نخواهیم یافت؟
اصلا چقدر دنبال خدای خویش هستیم؟ خدا و امامش را چگونه شناخته ایم و چقدر در جستجویشان بوده ایم؟
وعده ظهور صبح جمعه است ، بیایید در این جمعه به دنبال یار بگردیم؟


نوشته شده در تاریخ سه شنبه 5 مرداد 1389 توسط سعید حاج حیدری
درباره وبلاگ
نویسندگان
آرشیو مطالب
پیوندهای روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :